BASKILI PLASTİK POŞET = PLASTİK POŞET FİYATLARI, PLASTİK POŞET İMALATI, PLASTİK POŞET YAPAN FABRİKASI

Plastik poşet denilince akla gelen ilk terim; taşıma ürünü olmasıdır. Peki biz bu taşıma ürünlerini sadece plastik poşet imalatı olarak ele aldığımızda aklımıza ilk gelen diğer olgu, plastik ürün ve türevleri iken piyasada plastik poşet yapan fabrika; şu iki olgunun entegrasyonunu yapıyorsa, ‘‘Baskılı plastik poşet üretimine ışık açtı’’ diyebilir miyiz?

Evet, diyebiliriz. Tüketici olarak mağazadan, marketten yada herhangi bir firma kuruluşundan satın aldığımız poşetin üzerinde logo ve tasarım var. Bu da baskılı poşette reklam algısı yaratmış, kullanımı da oldukça artırmıştır. Yeni lokasyon ile  poşeti, sadece taşıma aracı olarak değil alternatifleri doğrultusunda değerlendirince farkına vardım. Mağaza yada marketten satın aldığım bu poşetlerin üzerinde neden logo ve tasarımlar mevcut? İşte tamda o esnada anladım ki tüketicilerin bilincine gizli reklam algısı veriliyor. O yüzden aldığım poşetin üzerinden epey zaman geçse de mağazanın ismini unutmuyor olabiliyorum. Kaldı ki unutsak bile evimizin her köşesinde sakladığımız poşetler, ufuk saçıyor.

Belki plastik poşet yapan fabrikalar, çalışmalarında; Televizyon ya da radyo kanalları gibi çığır açıp cingil düzenlenmiyor ama bir gizli operasyon çalışması içinde poşet almış başını gitmiş durumda. Baskılı plastik poşet bugün gelinen noktada öyle bir sektöre imza atmış ki poşet deyip geçemiyoruz eskisi gibi. Mazağa poşeti yada market poşeti olarak adlandırdığımız bir kimlik kazanıldı. Kendi içinde rekabet çalışmaları da cabası. Plastik poşet imalatı geçmişten geleceğe hala sektörde baş gösteriyorken kimi çevre örgütü kendi içinde o kadar saçma tedbirler almış bulunuyor ki , plastik poşetlerin imalatının tamamen durdurulabileceği hayal gibi bir şey. Tüketici olarak baskılı poşetlerin hayatımızda büyük önemi olduğunu biliyoruz ve bu kanıksanmayacak sayıda. Öyle ki plastik poşet fiyatlarında son dönem yaşanan değişikliklerde ne sektörü ne bizi etkilemedi. Plastik poşet kullanımı nimet, kıymetini bilen her bilinçli birey için …